ABD’de Gündem Bitcoin… Ciddi Bir Düşüş Yaşayan Kripto Para Birimi Yine İlginç Bir Habere Konu Oldu

28

Düşüş Yaşayan Kripto Para Birimi Yine İlginç Habere Konu Oldu

Düşüş Yaşayan Kripto Para Birimi Yine İlginç Habere Konu Oldu

Kripto para birimi olan Bitcoin’de gerileme başladı. Bitcoin’in piyasa değeri 14.000 $’ın altına düştü. Ve bu durum tüm dünyada büyük etki yarattı. Düşüşünün yanı sıra, çok ilginç bir haberle de gündeme gelen Bitcoin, bakalım bu durumla başa çıkabilecek mi…

İşte o haber:

ABD merkezli içecek şirketi Long Island Iced Tea Corp. isimli şirket adına “Blockchain” ekledikten sonra büyük bir yatırımcı ilgisi ile karşılaştı. Bu değişikliğin ardından içecek firmasının hisseleri kısa sürede yaklaşık yüzde 300’lük artış yaşadı.

Şirket bu konuda somut bir adım atmasa da Artık global çapta kullanılabilir blockchain teknoloji çözümlerine yatırım konusuna odaklandığını söylüyor.

Sadece isim değişikliği ile hisseleri adeta uçan şirketi ti’ye alan ABD basınında bir içecek firmasının bu kadar kısa sürede bu denli artış yaşamasının ancak Coca Cola gibi bir şirket ile birleşmesiyle olabileceğine vurgu yaparak yaşanan olayın absürtlüğünün altını çizdi.

Ancak kripto para dünyası ile ilgili gelen tek haber bu değil. ABD basınının şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre, Goldman Sachs, Bitcoin gibi dijital para birimlerinde işlem yapabilmek için birim kuruyor.

Bitcoin vadelileri bu ay ABD’de borsalarında işlem görmeye başlamıştı. Goldman, kripto paralarda işleme başlaması ile Wall Street’te bu alana giren ilk büyük yatırım bankası olacak.

JPMorgan stratejistleri de Bitcoin vadelileri üzerine bir rapor yazarak piyasaya ilgisiz olmadıklarını gösterdi.

Kaynak: Ntv.com.tr